"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

30 Aralık 2008 Salı

SECDE TURLERI

SECDE TÜRLERİ

1789 Fransız devrimine kadar yeryüzünde devletler daima “Tanrı Soyundan “geldiğine inanılan krallar ve din adamlarınca yönetilmiştir.Bu nedenle krallar ve rahipler halklarının çobanlarıydı.Halklar da onların kulları yani köleleriydi. Kralların taçları,gök yüzünü,güneşi, Güneş Tanrısını,asaları ise halklarının çobanı olduklarını belirtmek içindi.
Mitolojik inanışlarda Kralların tanrıları ile secde ederek konuştuklarını ve talimatlarını bu yolla veya vahiy yolunda aldıkları yazılır.Tanrı heykellerinden dilekte bulunup dua ettikleri zaman da bunu secde etmek şeklinde yapmaları yaygın bir gelenekti.
Başlangıçta tapınaklara halkın girmesi yasaktı,oraya sadece tanrılara hizmet etmekle görevli rahip ve rahibeler girebilirlerdi.Tapınakta görev yapacak olan rahipleri önceleri tanrılar sonraları ise rahiplerin veya hükümdarların seçtiklerini eski tabletlerin tercümelerinden öğreniyoruz.
Bazı kavimlerin tanrılarının kullarından günahlarını bağışlatmaları için “ağlayarak dua etmelerini” istediklerini okuyoruz.
Halk, kralların belirlediği kendi soyundan idarecilerin gösterdiği işleri yaparlardı.Bu işler,tarım, hayvancılık,el sanatları,inşaat ve kral ve rahip soyundan gelen asiller de orduda komuta kademelerinde ve din adamlığı,görevlerde istihdam edilirlerdi.
Erkek veya kız olsun evlatlar da babaların köleleriydiler.Eşlerin kocalarından izin almadan konuşmaları bile söz konusu değildi.
20.yüzyılın ortalarına kadar bir çok Hıristiyan Avrupalı erkek,kendisinden izin almadan konuşan karısını dövmek için duvarda asılı sağlam bir kızılcık sopasını hazır bulundurmaktaydı.diye yazıyor J.Campbell Tanrıların maskeleri adlı kitabında.
İslam’da da Hz Muhammet’e ait bir hadisin “Eşinizi gereksiz yere dövmeyiniz ama kırbacı her an da gözünün önünde bulundurunuz” nasihati gereğince duvarda bir çiviye asılmış,göz önünde bir kırbaç bulundurulurdu.
Kölelerin ve halkın da kralları ile konuşma şekli ,kralların yeryüzünde tanrının temsilcisi olduğu gerekçesi ile “secde” şeklindeydi.
Osmanlı döneminde bu secde olayı kaldırılmış yerine kaftanın eteğini öpme geleneği yerleştirilmiştir.Devlet kapısından ekmek kovalayan yağcı takımının işlerini anlatmak içinde “eteklemek,etekçilik etmek” diye bir deyim türemişti.Halen de yağcılığı aşağılamak için de “el
etek öpmek” deyimi kullanılmaktadır.
Topkapı sarayının giriş kapısının üstünde Arap harfleri ile “Bismillahirrahmanirrahim” yazısı bulunduğundan dolayı,saraya giren herkes attan inerek kapıdan geçebiliyordu.
Yalnız padişah "yeryüzünde Allah’ın temsilcisi" sıfatına sahip olduğundan “at üstünde geçme “ ayrıcalığına sahipti.
İnsanlar özgürlüklerini kurtarabildikleri ölçüde,eskiden mecbur oldukları davranışları yeren deyimler geliştirmektedirler.

Peygamber böceğine "secde eder" şekli yüzünden bu ad verilmiştir.

En eski İbadet,Sabahın ilk ışıklarını secde ile özümseme ibadeti.
Eski inanışlarda "soyunarak sabahın ilk ışıkları ile
yıkanma geleneği de vardır.Ginau Bissau'lu Animist kadınlar ağlayarak secde ediyorlar.
Animistler,doğa dinlerine tapanlar olarak bilinirler.
Yahudi Kral Jehu,Asur Kralı Salmanasar'ı secde ederek karşılıyor.
Misafirlerin böyle karşılanması eski inançlara dayanıyor.
Resmin üstünde kuşa benzeyen resim,
Tanrı Anu'nun insanları gözlediği uçan aracı.
Yanındaki resmi de Tanrı'nın geldiği,
"Işığı kendinden olan gezegeni Nibiru.
Tevrat'ta Hz.İbrahim,evine konuk gelen
Allah ve meleklerin ayaklarını yıkar.


Solda,Hz.İsa,evine gelen misafirlerin ayaklarını yıkıyor.
Sağda Papa,ayaklarını öptürüyor.(Temsili resim)


Çin-Tang Çömleğinde Secde hali.

Çin İmparatorunu tahtında secde ederek selamlama .
(Bunlar Müslüman değil,İmparatorun kölesi oldukları için selamlıyorlar.)
Tapınağa giden İmparatorularını selamlayan Çinliler.
Yargıç Önünde Adalet için" Secde eden bir Çinli.
Devlet Memuru önünde "adalet için" secde eden bir Müslüman.


Budist Rahipler,secde halinde "Sabah ışıklarını" öpme ayininde.
Secde halinde bir Hindu kadın ibadette.


Secde eden Budist Japon bir kadın.Secde halinde bir başka Budist kadın.


Vietnam'da Budist tapınağında secde şeklinde ibadet.


Bir Zen ustasının secdesi.Secde halinde ağlayarak ibadet eden Hz.İsa tasviri.

Hz.İsa'ya atfedilen bir başka secde şekli.
Resmen ardını emniyete almış .
Bir de en altta bizim Müslümanlara bakın:
))
Vatikan'da Papa'nın "secde" ile selamlanması.Secde halinde namaz kılan bir Müslüman erkek.


Müslümanlar namazda cemaat olarak secde halinde.
Hiç bir inanç grubu bizim gibi secde etmiyor.
Düşünmek gerekmez mi?


İslam'da Padişah önünde secde vardır.1912 Uşi Antlaşması.Sultan V.M.Reşat'ı selamlayan Araplar.Bu linkte resmi bulabilirsiniz.

Resimlerin alındığı link

1 yorum:

 1. Resimdeki adamın secde ederken öldüğünü resimdekilerden kim sana söyledi?
  Yazıyı doğru dürüst okusan bu soruyu sormazsın.Türkçe'de "ayaklarına kapanmak",aytaklarıma kapanacaksın" diye deyimler vardır.Bu deyimler sana bir şey anlatmıyorsa bu resme bir daha bak.
  Google'a "PROSTRATİON PİCTURES" tırnaksız olarak YAZ VE BU RESİM GELİNCEYE KADAR takip et.Altını Türkçe'ye çevir bakalım dediğin gibimiymiş?
  Aklımda kaldığı kadarı ile,Irak'ta Amerikan ajanları ile işbirliği yapmış bir Kürt'ün evine baskın yapan Saddam'ın askeri polisine secde edip yalvaran bir Kürt olması gerekiyor bu resmin.
  İnsanlar ya aşırı korku ya da aşırı minnet halinde yapacağı bir şey kalmayınca bu şekilde secde ederek yalvarırlar veya teşekkür ederler.
  Ben emekli polisim,sadece dilini bilen bir insan bulmanın sevinci ile ayağıma kapanan yabancıların sayısını ben hatırlamıyorum.Sen biraz geri kalmışsın dostum.
  HER ŞEYDE KÖTÜLÜK ARAMA.Bu ülkede tek Müslüman sen değilsin.Bu ülkenin değerlerini koruyan senden daha bilgili çok insan olduğunu unutma.Her şey de bildiğin gibi değildir.

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.