"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

19 Kasım 2008 Çarşamba

SOMALİ KORSANLARI ve BOP


SOMALİ KORSANLARI ve BOP

Son bir iki yıldır haberlere girmeye başlayan Hint Okyanusu Kızıldeniz-Aden Körfezi açıklarında Somali’li ve Yemenli korsanların bölgeden geçiş yapan yük gemilerini kaçırma haberleri ilginizi çekmiştir umarım.Son aylarda buna birkaç da Türk gemisi hem de Sabancı Grubundan Yalçın Sabancı’ya ait geminin halen mürettebatı kurtarılmış da değildir.
Tarih bilgime göre de Yemen ve Somali halkları eski korsan halklar olarak da bilinmektedirler.Amerika’nın bu bölgedeki devletlerde adam gibi yönetilen bir devlet bırakmaması,insanların açlık,anarşi,terörün yaygınlaştırılması ve bu ülke topraklarının doğal kaynaklarının da kolayca emperyalist devletlerce çalınması da işin diğer boyutuna dikkat çekmemizi sağlamaktadır.
Başbakanımız Recep T.ERDOĞAN’ın da “Türkiye’nin bir görevi var o da Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Büyük Ortadoğu Projesi eşbaşkanlığı görevidir” derken emperyalizmin G.W.BUSH’un babası G.Bush ve öncesinde Ronald Reeganlarla başlamış olan “Yeni Dünya Düzenini düşünmeden bu olaylara bakmak akıl kârı değildir.
Uzun yıllardır iskeleti derisi üzerinden görünen açlık timsali kadın,erkek ve çocuk resimleri ile tanıdığımız bu ülkelerin insanlarının uzun ekonomik baskılar sonucu gözlerini karartıp atalarının işlerine teşvik edildikleri anlamını çıkarmak doğru olacaktır.Elbette onlara bu görevlerinde göz yuman büyük devletleri de saymak şarttır.
Okyanustaki dalgaları bile uydudan tek tek takip etme olanağına sahip bu büyük devletlerin bu tür korsanlıklara göz yumup teşvik etmeleri,Somali’li bazı uyanıkların zengin olup,ülkelerindeki açları doyurmalarını ya da onlara hava atmalarını sağlamak olmadığı da ortaya çıktı.

Dün Hindistan’a ait bir savaş gemisi bu korsanların ana gemisini batırdı.
Bu akşam haberlerinde ise Amerika’nın Somali’ye müdahale etmeye karar verdiği bildirildi.Bu da Amerika,AB,Rusya gibi devletler bu bahane ile mazlum Afrikalıların kanlarını emmeye, emeklerini sömürmeye daha doymamış olduklarına işaret etmektedir.
Yani,Somali de “İslami Korsan” ülke yapılarak “İslami terörist devletler” listesine böylece girdi ve işgal kararı da çıkmış oldu.
Bu bağlamda bir başka yorumu da eklemeyi konuyla ilgili buldum.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10392350.asp?gid=229
linkine tıkladığınızda İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in Amerika Oksford Üniversitesinde protesto edildiği bir konuşmadaki sözleri ilgi çekicidir.
“Müslümanlar İran ile Türkiye arasında tercih yapacaklardır.”
Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yukarıda bahsettiğim “eşbaşkanlık” görevinde başarılı olduğu söylenemez.
Yeni Dünya Düzeninde Yenilikler Var mı?
Son Amerika ziyaretinde de Beyaz Saray’ın karşısındaki parkta sincaplara kurabiye vererek kafa dinlemesi bazı sıkıntılara işaret etmektedir.
Eğer,ona artık bu projede Türkiye’nin ve kendisinin görevinin bittiği söylendiyse yeni aday İran mıdır?
İran,malum,ABD-AB+Rusya+komşularının desteği ile 1979’dan beri zaten İslam Cumhuriyetidir. Sam soyu olarak,Alman ve diğer bazı Avrupa halkları ile akraba olması da buna eklenirse İslam ülkeleri liderliği için yeni seçilen İran mıdır?
Galiba öyle.
Peki biz ne olacağız?
Biz ise yine aynı projelere devam edeceğiz.Terör,bölünme,kardeş kavgaları,yüksek enflasyon,yolsuzluklar vs,vs.
Ha bu proje yürüyecek mi?
İlk bölünmenin ardından bölgenin işgale uğrayacağı inancındayım.Kuzeydeki devlet,güneydeki devletleri ABD-AB ile arasında pay edecekler.
Proje de bölünüp pay edilecek devletleri rekabetle yıpratmak,zayıflatmak ki,infaz anında direnecek güçleri olmasın.
21.yy.Kölecilik Yüzyılı mı Olacak?
G.W.Bush’un “21.YY dinler çağı olacak” derken söylediği de budur.Uzay’da kurulacak yeni kolonilerde sosyal hakları verilerek adam çalıştırma ve büyüme olanağı yoktur.
Yani kölecilik hortlatılacaktır.
Kölecilik nerden çıktı demeyin?
Dinler çağı zaten kölecilik çağı değil midir?
İşte bu projenin de “en sazan ulusları” ise öncelikle “Müslüman ülkeler” ve diğer geri kalmış uluslar olacaklardır.
İran Şah’ı “silahlanma” nedeniyle devrildi.
Saddam da öyle.

Önce köktendinci ve karşıt yapılanmaları oluşturuyorlar,sonra;

Afrika ülkeleri de İslami korsanlık,terörizm vb. suçlamalar ile işgal ediliyorlar.(*)
Yani önce tahrik edilip silahlandırılıyor,güçlendiriliyorlar sonra da suçlanıp işgal ediliyorlar.
Hala konuları uyanmayanlara da aşağıdaki dış kaynaklı bir yazıyı tercüme ederek verdim. Umarım ayanlar artar.

Keykubat

Somali Korsanları Köylerini Kentlere Dönüştürüyorlar.

“Somali’nin yoksulluğu ve içinde bulunduğu karışıklığın ışığında en şok edici olan bu yükselen kentlerdir.Sanık suçluların kırbaçlama ve taşa tutma işleri için buluşma yerleri olan ülkenin güneyinin çoğunu köktendinci İslamcıların idaresi altında bulundurmaktadırlar.

Karmaşa içindeki darmadağın edilmiş bu tatsız Afrika ülkesinde yaklaşık yirmi yıldır etkili bir hükümet yoktur.

Ortalama ömür 46 yıl, çocukların 1/4ü 5 yaşına gelmeden ölmektedir.

Fakat,Haradhere,Eyl,Bossaso gibi sahil kasabaları ise korsan ekonomisinin şahlandığı,sadece bu yılkı beklentilerine göre yıllık 30 milyon ABD Dolarına çıkan gelirleri için korsan ekonomistlerine şükranlarını sunmaktadırlar.

Korsan köyleri,dalgalı demir levhalardan yapılmış evlerden oluşurken,şimdi,dayanıklı beyaz taşlardan yapılmış görkemli evlere dönüşmektedir.

“NATO ve ABD Deniz Kuvvetleri,her yerde her zaman olamayacaklarını söylerken,Afrikalı yetkililer de gemileri “özel güvenlik” kullanmaya zorlamaktadırlar.Somali’den devriye çıkan bazı savaş gemileri birkaç korsan saldırıyı durdurmakta başarılı olduysalar da gemilere arkadan yapılacak askeri bir saldırı yüksek risk taşımaktadır ve genel bir uygulaması da yoktur”

Somali Pirates Transform Villages Into Boomtowns

These boomtowns are all the more shocking in light of Somalia's violence and poverty: Radical Islamists control most of the country's south, meting out lashings and stonings for accused criminals. There has been no effective central government in nearly 20 years, plunging this arid African country into chaos.

Life expectancy is just 46 years; a quarter of children die before they reach 5.

But in northern coastal towns like Haradhere, Eyl and Bossaso, the pirate economy is thriving thanks to the money pouring in from pirate ransoms that have reached $30 million this year alone.

While pirate villages used to have houses made of corrugated iron sheets, now, there are stately looking homes made of sturdy, white stones.

NATO and the U.S. Navy say they can't be everywhere, and American officials are urging ships to hire private security. Warships patrolling off Somalia have succeeded in stopping some pirate attacks. But military assaults to wrest back a ship are highly risky and, up to now, uncommon.

Associated Press writers Mohamed Olad Hassan reported from Mogadishu and Elizabeth Kennedy from Nairobi, Kenya.

Birleşik Basın yazarlarından (Associated Press) Mohamed Olad Hassan (Muhammed Oled Hasan ) Mogadişu’dan ve Elizabeth Kennedy Nayrobi-Kenya’dan bildiriyor.

http://www.nytimes.com/aponline/world/AP-AF-Pirate-Boomtown.htmlHerald Trıbune
By Jeffrey Gettleman Published: October 31, 2008
SOMALİ-BOOSAASO-Bu yer kaşınızın terini silinceye kadar kısa bir zamandan daha hızlı bir şekilde kaçırılabileceğiniz en tehlikeli yerlerden biridir.Ki en refah içinde olanlardan da biridir.Etrafınızda, elinde kalın 100 USD-ABD dolarlık banknotlarla dolaşan döviz satıcıları yürürler.İnce çatılı balıkçı gecekondularının yanında yeni yeni saray gibi evler yükselmektedir.
Hapislerdeki adamlar,yakalanmadan önceki krallara layık yaşamlarına ait anılarını gözlerini kırpıştırarak anlatırlar.
Bu Somali’nin yükselen hikayesidir,öyle,yer altı-korsan ekonomisinin de değil.Bu ülke,kaos,karmaşa içindedir ve başkent Mogadişu’nun sokaklarında birbirlerini öldüren insanların yanında, tersine, bir avuç tahılın açlığını çeken sayısız çocuk vardır.
Bütün bu yasa dışılığın getirdiği, gözü karalıktan yararlananların en başında ise , özellikle korsanlık işi yapanların olduğu açıkça görülmektedir.
Somali’li yetkililerin dediklerine göre bu yıl korsanların kazançları vergiden muaf olarak 50 milyon ABD Dolarına yaklaşmaktadır.
Kendisinin kesinlikle inkar etmesine rağmen korsanlarla işbirliği içinde olduğundan kesinlikle emin olunan en üst resmi yetkili Mohamud Muse Hirsi,(Mahmud Musa Hırsi)”Bu adamlar cinayet işliyorlar” diyor.
Geçen yıla ait hafızalarda kalan sayıdan daha fazla olarak,bu yıl içinde 75’den fazla gemiye saldırıldı.
Kaçırılan Ukrayna yük gemisi hakkında görüşmeler halen sürmekte olup,genel kanıya göre gemi için ödenecek fidyenin en fazla 5 milyon ABD Doları olacağı sanılıyor.
Somali’nin artık ölmüş deniz kuvvetlerinde uzun yıllar kaptanlık yapmış olan Abdullahi Omar Qawden (Abdullahi Ömer Kavdin)
“Bütün ihtiyacınız üç adam,küçük bir bot ve ertesi gün milyonersiniz” diyor.
ABD,AB,NATO,Rusya ve Hindistan’da dahil olmak üzere dünya çapında savaş gemilerinin Somali sularında korsanları parçalamak için devriye gezmelerine rağmen,korsanların açıkça kontrol dışı olduğu görülmektedir.
Ama bu kolay olmayacaktır.Korsanlar deniz bilgisine sahiptirler.Korkusuzdurlar.Zengindirler ve yüksek teknolojiye sahip aletleri,GPS üniteleri bile her gün daha da zenginleşmektedirler.Ve birleşiktirler.
Hapsedilmiş korsan Jama Abdullahi (Cemal Abdullahi) “Birlikte çalışıyoruz.bildiğiniz gibi iş için gerekli” diyor.Korsanlar, Hint okyanusu boyunca dar Kızıldeniz girişinden Kenya sınırlarına kadar Aden Körfezindeki sulardan binlerce mil açıklara kadar dağılmaktadırlar.
Bir savaş gemisi onlara iş üstünde yakalamak üzere olsa bile ne yapacakları belli değildir.Eylül ayında bir Danimarka savaş gemisi Aden körfezi açıklarında roket pervaneli motoruyla ,uzun bir merdiven,el bombaları ile dolaşan 10 kişiyi korsan olmaları şüphesiyle yakaladı.
Danimarkalılar,yaklaşık bir hafta boyunca adli işlemleri için dava mercii bulamadıklarından adamları silahları ile birlikte bir sahile boşaltmak zorunda kaldılar.
By Jeffrey Gettleman Published: October 31, 2008

Tercüme-Keykubat
http://img.iht.com/images/2008/10/31/31pirates-pic.550.jpg

(*) BİZ DEDİK TE OLMADI MI?

"Somali işgal edilecek" dedik, 2,5 ay sonra yani,76 gün sonra karar çıktı.
İşte Haberi;
ADEN KÖRFEZİNE TÜRK ASKERİ-

Bakan Babacan, Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görevlendirilmesi için hükümete 1 yıl süreyle yetki verilmesini öngören Başbakanlık tezkeresinin TBMM Başkanlığına sunulmasına ilişkin bir soruyu da yanıtladı.

Somali açıklarındaki deniz haydutluğuyla ilgili aylardır alınabilecek tedbirler konusunda bir arayış olduğunu belirten Babacan, çalışmaların birkaç grupta toplandığını ifade etti.
http://www.haber7.com/haber/20090206/Turkiye-Somaliye-ne-kadar-asker-gonderecek.php