"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

2 Ağustos 2008 Cumartesi

YENİ EĞİTİMDE DOĞU BATI AYRIMI

Yeni sistemde okuldaki eğitim yeterli olacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bu yıl Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nın (OKS) son kez yapılacağını belirtti. Çelik, 6’ncı sınıflara 21, 7’nci sınıflara da 22 Haziran’da Seviye Belirleme Sınavı (SBS) uygulanacağını söyledi.

Bakan Çelik, OKS ve Seviye Belirleme Sınavı’ndaki yeniliklere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yeni Ortaöğretime Geçiş Sisteminin ‘yeni bir sınav sistemi’ olarak değerlendirilmesinin “büyük bir yanlış’’ olacağını belirten Çelik, “Bu model sadece sınavdan ibaret değildir. Bütün olarak kaliteyi artırmaya, öğrenciyi okula bağlamaya yönelik yeni bir modeldir’’ dedi.

OKS KATKI SAĞLAMADI

OKS’nin neden kaldırıldığını anlatan Çelik, sınavın çocukları hayata hazırlama konusunda katkı sağlamadığını belirterek “OKS sistemiyle öğrenci sabahtan akşama kadar test çözüyordu.

Tost yiyen ve test çözen, sosyal hayata kapalı öğrenciler yetiştirdik” diye konuştu. Velilerden sisteme güvenmelerini isteyen Bakan Çelik “Çocuklarımızı her yıl dershaneye göndermek zorundayız diye korkmayın, okulda alınan eğitim yeterli olacak” dedi.

Hakkari’ye ek puanı tartışalım

Bakan Çelik, Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde eğitim alan öğrenciyle Ankara’nın Çankaya, İstanbul’un Nişantaşı’nda okuyan çocukların aynı tartıya konulduğunu belirterek, “Gündeme pek fazla getirilmeyen önemli bir fırsat eşitsizliği konusu da budur. ABD’de dezavantajlı bölgelerle ilgili çeşitli uygulamalar var. Dezavantajlı bölgelere ek puan verilmesi konusu kamuoyunca tartışılmalı. Biz bakanlık olarak, böyle bir çalışma yürütmüyoruz. Ama bu konu yazarlar, çizerler, eğitimciler tarafından tartışılarak bir kamuoyu oluşturulmalı” diye konuştu.
SBS’de sistem nasıl işleyecek?

 • SBS her yıl haziran ayında dersler bittiğinde uygulanacak. Bu yıl ilköğretim 6. sınıflar için 21 Haziran 2008, ilköğretim 7. sınıflar için ise 22 Haziran 2008’de yapılacak.

 • Öğrencinin yüzde 25’lik başarı ve yüzde 5’lik davranış, o yıla ait SBS notunun yüzde 70’i alınarak sınıf puanı hesaplanacak.

 • Her yılın sonunda belirlenen sınıf puanlarına göre, öğrencinin yerleştirilmesi yapılacak.6’ncı sınıf puanı yüze 25, 7. sınıfın yüzde 35 ve 8. sınıf puanı yüzde 40 etki edecek.

 • Tek puan türü hesaplanacak.

 • Genel, Güzel Sanatlar, Spor ve Anadolu bölümü olmayan Meslek Liselerinde SBS zorunlu olmayacak.

 • Öğretmenleri ve öğrencileri bilgilendirmek ve soru tiplerini göstermek için aralık ayında pilot uygulama sınavları yapılacak.

  Azınlıklara din dersi sorusu yok

  YENİ sınav sisteminde azınlıklar Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularından muaf olacak. Bu öğrencilere Sosyal Bilgiler soruları yöneltilecek. Yetkililer, din dersinden muaf kalma konusunun Alevileri ‘şu anda’ kapsamadığını ancak Anayasa ve AİHM’in kararları doğrultusunda yeni bir düzenleme yapılabileceğini belirtti.

 • YORUM:Yaptınız yapacağınızı,sıfır terörü tavan yaptınız.Eğitimi de yaparsınız.Neymiş "Hakkari mağdurmuş.
  Askerde Ali Okulu olarak bilinen okulda ben 1981'de Hakkari ve Mardin'li erlere öğretmenlik yaptım.Onlar öğrenmeme gerekçelerini böyle açıklıyorlardı." Ben komunist Atatürk'ün yazısını okumam,ben Türk öğretmen istemem".Şıhımız biz cezalandırır.Allah Cennetine almaz","Bu yazıyla yazan kafir olur" diyen Hakkari,Mardin ve diğer doğu illerinin şeyhleri ve müritleri ne zaman fikir değiştirdiler?
  200 yıldır bu bölgede düşmanla işbirliği yapanlar bunlar,evlatlarımızı şehit edenler bunlar.Biz bunları sınava sadece girmeleri karşılığında her türlü memuriyete atıyoruz.Evladını şehit verenler,gaziler yani Türkler işsiz ve kendi başlarına çaresiz bırakılıyorlar.
  80 Yıldır bu bölgede devlet hangi kanununu uygulayabildi ki?
  Devleti tanımayan bir bölgenin insanlarının "Devlet Memuru" edildiği dünyanın neresinde görülmüştür?
  1878-1923 arası 50 yıl boyunca buralara tek türk göçmen bile yerleştirilememiştir.Halen buraya giden memurlara "Burası Kürdistan toprağıdır,buradan defolun" denilmektedir"
  Daha neyin tavizi verilmek istenmektedir.Ayrılmak isteyen ayrılır ve bir hesaplaşma olur.Herkes haddini bilir ve yerine oturur.

  200 yıllık bu bölünme korkusu da artık sona ermelidir.Bunlara ordu da kuruduruldu.Hamidiye alaylarının yaptıklarını bilmeyenler biraz internette gezinsinler.
  Sadece eşkiyalık yaptılar.Eşkiyadan adam olmaz.Bunları düze indirip adam etmedikçe verilen tavizler ülkenin satılmasına katılacak hainlerin artmalarına ve devlet eli ile beslenmelerine yaramaktadır.Bunları devlete memur edeceğine tarımda örgütleyip de önce "Üretme" öğretilmelidir.Emek nedir bu öğretilmelidir.Her şeyi zorla elde etmeye alışan bu eşkiyalar düzgün Türkçe bile konuşamadıklarından milli kültür bile sergileyememektedirler. Önce üretmeyi,zora katlanmayı öğretmedikçe bu isyanlar,ihanetler,müsriflikler bitmeyecektir.
  Bu nedenle ihanet devlet eliyle örgütlenir haldedir.Onlar da herkes gibi, çiftçilik,hayvancılık,devlet desteği olmadan kendi çabaları ile ürünlerini satmayı,pazarlamayı öğrenmek zorundadırlar.Bu insanların tüketiciliklerine bir son verilmelidir.Zorla da olsa bunlara üretim öğretilmelidir.
  Bu mağduriyet ayaklarına da bir son verilmelidir.
  Devleti için her şeyini yüzyıllardır vermiş ve vermekte olan,her gün de ülkesi için şehitler ,gaziler veren,malını,mülkünü feda eden,gerektiğinde yollarda yürüyen bu insanlar ne zaman destekleneceklerdir?

  Bölgeler arasında farklılık nedeniyle 10 puan gibi hiç de az olmayan puanlar bazı hesaplama olayları ile 20-30'a çıkabilmektedir.Batı'da yaşayan insan neden dershanelere sömürtülürken doğudaki mektup yazamazken tıp fakültesine sokulur.Bunu anlamak imkansız.Oraya giden öğretmeni vuranlar,madenciyi dağlara gömenler,her gün asker şehit edenler için bu ayrıcalık yapılmamalıdır.Suç işleyene ödül vermek artık bir son bulmalıdır.Türk Halkını bu tür farklılıklara karşı birlikte olmaya çağırıyorum.
  Bu eşkiyalar devlete silah doğrulttukça insaf ölçüleri dışında haklar almaktalar,nerdeyse bu bölgenin ineklerinden bile memur yapacaklar.Zaten de eşek ve katırlar halen maaşlı devlet memuru olarak çalışmaktadır.

  Türk halkını, batısı-güneyi,kuzeyi ile birlik olmaya ve bu kürtlere verilen ayrıcalıklara bir son vermeye çağırıyorum.

  Ey Türk Halkı "Hakkını koru,Osmanlı'yı yıkan devşirme Hükümetleri seçme.İktidar ve muhalefet aynı kapıya hizmet etmektedirler.Evladını kurban veren sensin.Kanına sahip çık."Adamların eşekleri,katırları bile devletten maaş alırken her kese üç yeşilkart düşerken,sen aç geziyorsun.Gerekirse bu devlete asker de verme.Hakkını al.Kimse sana istemeden bir şey vermez.
  Yüzyıllardır sadece "asker vermen","vergi vermen" için kapının çalındığını unutma.Bu horlanmışlığına bir son vermek için bir şeyler yap ey benim hemşehrim.Biraz da bunlar için yürü.
  Keykubat

  27.10.2007

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder

  Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.