"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

15 Ağustos 2008 Cuma

İRTİCA’YA EVET KAPATMAYA HAYIR


ANAYASA MAHKEMESİ :”İRTİCA’YA EVET KAPATMAYA HAYIR”


Aylardır her gün başımızın etini yiyen AKP kapatma davası sonunda, Anayasa Mahkemesi kararını açıkladı.

“AKP kapatılmamıştır.10 üyenin 6’sı kapatılması,4’ü para cezası verilmesi yönünde oy kullanmış ve mahkeme başkanı sayın Haşim İşcan ise kendinden beklenen yönünde “ret” oyu kullandığını belirtmiştir.

Bundan nasıl bir sonuç çıkarabiliriz?

10 üye AKP’nin “İrtica’nın odağı olduğunu kabul etmiştir.” Yani AKP irtica konusundaki suçlamadan aklanmamıştır.Aksine,suçlanmıştır.

Sadece üyelerin 4’ü kapatılmasına değil de “ikaz edilmesine ve hazine yardımının yarısının kesilmesinde karar kılmıştır.Başkan da davayı ret etmiştir.Bu da hem başkan Haşim İşcan’dan beklenen bir davranıştı.Kendisi hakkında iddia edilenleri doğrulamıştır.Diğer yandan da bu tür kararlarda mahkemeler,genelde oy birliği vermezler ve kendilerini hedef etmemek için midir yoksa adil görünmek için midir bir veya iki üye “ret” kararı verme alışkanlıkları da vardır.Ondan da vermiş olabilir.

Başbakan dün akşam bir açıklamasında “Herkesin başbakanı olacağını yinelemiştir.” 22 Temmuz 2007 seçimlerinin ardından yaptığı gibi.Ancak yine aynı şekilde uyacaksa,halkla mahkemeleşecekse işimiz var demektir.

Sayın Haşim İşcan,açıklamasında AKP’ye karşımıza bu şekilde geleceğinize “Anayasanın ilgili maddesini uzlaşarak değiştirin” önerisinde de bulundu.Bu hem bir akıl vermedir hem de” olabilecek siyasi krizler halinde dava söz konusu değilken önleminizi alın” demekti.Ama bu olayın ardından uzlaşma yakalanabilir mi, yakalanamaz mı hep birlikte göreceğiz.

AKP yine Hitlervari davranışlar içinde “ben %47 aldım,üstelik kapatma davanız da boş çıktı şimdi sizi yaktım” havasına mı girecektir?

Ancak bu davanın bir uyarı olduğunu görmemesi anlamına gelir ki,böyle yaptığı takdirde kimseyi de kendisine “düşman” ilan edemeyecektir.

Çünkü,mahkemeler daima “uyarı” kararı vermek gibi bir alışkanlığa da sahip değillerdir.

AKP artık asılsız suçlamalar ve iddialarla önüne geleni suçlama alışkanlığını bırakmak,uyum içinde devlet yönetmek zorunda kalacaktır.

Tercih onların.

Ancak,bu davada yargı mercileri özgür müydü? Dersek, hayır özgür değillerdi.

Çünkü dört aydır hem ABD hem AB temsilcileri ve bu ülkelerin her kademesinden yetkililer ve arabulucular, tehditçiler hep geldiler ve doğrudan mahkeme üyelerini ve Ordu mensuplarını tehdit altında tuttular.

Daha akşam,Lagendeick midir nedir bir Tv kanalında eski Dış İşleri Bakanı sayın Mümtaz Soysal ile ciddi bir polemik yaptı.

İlginçtir ki AKP’nin avukatlığını yapan Lagendeick denen adam “AKP kapatılırsa yeni gelen yönetimde Türkiye Avrupa Birliğinin yanında duracak mıdır?” sorusunu sordu.

Mümtaz hoca da “Kürt milliyetçiliği,Alevi Sünni ayrımı gibi mezhebe dayalı mikro milliyetçiliklerle uğraşmazsanız uzun yıllardır AB yanında Türkiye’ye pahalıya patlayan Gümrük birliği gibi fedakarlıklarla da durduğumuzu göz önüne alınız” deyince amcam ne dese beğenirsiniz?

“O zaman sorun yok”

Aslında bütün pisliğin kendilerinden kaynaklandığının açık bir itirafıydı bu cümle,dikkat edip anlayana.

1961’den beri Avrupa’da çalışmaya gidip orada yaşamlarını kurmuş işçilerimiz,Alevi veya Kürt iseler “PKK militanı ve “Kürtçü” olarak,diğerleri de “Hz.İbrahim öncesi Suriye civarında yaşayan Keldanilerin kıyafeti olduğu Tevrat’ta yazılı olan “ sarık ve cüppe” kıyafetleri içinde,”Şeriat Devleti” kurmak isteyen kökten dinciler olarak geri geldiler.

Avrupa devletlerince, vatandaşlarımızın hiçbiri için Hıristiyan olması yönünde bir misyoner çalışması yapılmadı.Lozan’da bastırılan “Laik-Demokratik” düzen yönünde değil de “Saltanat” veya ayrı devlet kurma özlemine şartlandırılıp gönderilmeleri ilginçtir.

Bunu devletin başındakilerin dikkate almayarak,halka böyle sapık tarikatların yanlışlığı yönünde “kültürel” bir çalışma yapmayan gelmiş geçmiş tüm idareler bunda suçludurlar.

Dine karışmamışlar ama,sapık tarikatların yayılmasına da karışmamışlardır.Bu çok büyük hatadır.Ne yazık ki iktidar bu gün bu sapık tarikat yanlılarının elindedir.

AKP değişir,bir ders alır mı derseniz benim hiç umudum yok.Zaten “değiştik” deyip gelmişti.

“Dış devletlerin baskıları ve AKP yanlılarının tehditleri yanında ülkeyi anarşi ortamına düşmekten koruma fikrinin de mahkemenin kararına yansıdığını söyleyebiliriz “ 27 Temmuz Güngören patlaması da halen “dış kaynaklı” olma özelliğini korumaktadır.PKK’nın Gençlik örgütünün olayı kabullenmesi saçmalığı sadece bir komedidir.

Şimdi AKP, kapatma davasında suçlu bulunmuş ama bir uyarı ile bundan çıkmıştır.Bundan sonra yarım kalmış hedeflerine yürümeye de devam etmemesi için bir neden yoktur.

Artık,böyle tehlikelerden nasıl kurtulacağını da öğrenmiştir.

Vatana millete hayırlı olsun,umarım devleti kaoslara sürükleyecek çılgınlıklara girişmezler.

Keykubat

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.