"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

3 Ağustos 2008 Pazar

HÜKÜMETTEN EVE DÖNÜŞ YASASI


EVE DÖNÜŞ YASASI VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

12.12.2007 günü, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, "'(TCK) 221 (Eve Dönüş Yasası) ile ilgili böyle bir çalışma yapılabilir' dedim ve arkasındayım. Yeter ki önerileri görelim. Daha yeni öneriler getirebiliyorsak bunun üzerinde çalışalım. Eve Dönüş Yasası bunun üzerinde daha esnetilebilir, daha farklı hale getirebiliriz" dedi.

Bununla "dağa çıkışı engellemek, dağda teröre bulaşmamış olanları anasının-babasının yanına çekebilmeyi" amaçladıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Farklı yerlere çekmek yanlış" diye konuştu.
Siyaset bir netice alma sanatıdır" diyen Başbakan Erdoğan, "Biz netice alabilmek için, yasal çerçeve içinde ne gerekiyorsa bunu her zaman yaparız. Biz kavga etmek için yokuz, netice almak için varız"
1985-2003 döneminde belli aralıklarla yürürlükte kalan 7 pişmanlık yasasına 7 bini aşkın müracaat oldu. Pişmanlığı kabul edilenlerin sayısı ise 3 bin 300’de kaldı. Pişmanlık yasalarının istenilen amaca ulaşmadığını gören 59. hükümet, ‘eve dönüş’lerin önünün açık tutulması için Haziran 2005’te yürürlüğe giren TCK’nın 221. maddesinde şu paragrafa yer verdi: “Örgüt üyesinin, örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrıldığını ilgili makamlara bildirmesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.” O tarihten Ekim 2007’ye kadar 221. maddeden yararlananların sayısı 353’e ulaştı.
Her şey iyi hoş ama görünen o ki terörle mücadelede,güvenlik güçleri dışında hiç kimsenin ciddi bir kararlılık göstermediği,devletin bu yönde değişmeyen bir "Devlet Siyaseti" olmadığıdır.
Bu nedenledir ki,siyasiler nerden ne kadar oy alıtrım derdi ile "devletin güvenlik güçleri" yerine "devleti yıkım güçleri" lehine yasa çıkarmaktan başka iş yapmamışlardır.
Bir şeyler yapacak olanlar çıktıysa da "ABD-AB "kaynaklı tepkilerle siyasetten el çektirilmişlerdir.
Örnek mi? Bir S.adettin TANTAN, bir H.Denizkurdu ve diğerleri...
ABD-AB yalamaları her daim siyasetin değişmez kişileri olmuşlardır.
İtiraz eden varsa bana memleketin bu halini tercüme etsin.
Yeni yapılacak değişiklikte teröristlere iş kurmak için maddi yardım yapılacağı da belirtilmektedir.Bu hak ne şehit yakınlarına ne de gazilere verilen bir hak değildir.
İtirafçı teröristlere "estetik ameliyat ve yeni kimlik ve yüz verme olanakları,terörle mücadelede deşifre olmuş,kendisi ve ailesi terör örgütünün hedefi olmuş güvenlik güçlerine dahi verilen bir hak değildir.Bu gerçekten düşündürücüdür.
Devletin yanında olmak mı,yoksa ona silah sıkmak sonradan da evvel davranıp örgütü satarak kestirmeden hayatını garantiye almak mı karlı?
Bu insanların yarın öbür gün devlete karşı tekrar silah kuşanmayacaklarını kim garanti edebilir?
Bu güne kadar bir çok ititrafçının,hastanede tedavi olup,çocuğunu doğurduktan, sicilini temizledikten sonra havalar yazlayınca tekrar örgüte katıldığı gün gibi ortada iken sadece uluslararsı baskılara karşı "sempatik " görünmak amacını taşıyan bu tavizler asla amacına ulaşamayacaktır.
AB. yasaları ile elleri kolları bağlanmış çalışamaz hale getirilmiş güvenlik güçlerinin terörle mücadelede yetkileri yeterlimidir?
Bu AB kıskacı açılabilmişmidir ki teröriste bu kadar haklar verilmektedir.
Hükümet AB baskıları ile güvenlik güçlerinin Ordu dahil elini kolunu bağlamış,yapılması şart olan hayati operasyonlar için bile "izin " olup olmadığı tartışılan resmii faaliyetler yürütülmektedir.
Siyasi iktidar,teröriste taviz vermekten başka bir şey olmayan bu eve dönüş yasaları ile kendisine şirinlik muskası yazacağına güvenlik kuvvetlerinin terörle mücadelede istedikleri yasal ve maddi destekleri sağlamak için bir şeyler yapsa daha yararlı olmaz mı acaba? Bence olur,hükümet için de olur ama "ABD-AB koalisyonu bu işe ne der sonra" korkusu sadece bu hükümeti değil geçmiş hükümetleri de düşündürmüştür.
Ama ne zaman bunlardan korkmayan bir iktidarımız olacak?
Halkı en yoğun olarak arkasına almış bu iktidardan daha uygunu bu güne kadar gelmemiştir ki zaten.Bu kadar halk desteğine rağmen hükümeti daha cesur olmaya çağırıyorum.
O Kasımpaşalılığı biraz görelim.Bazı protestocu vatandaşlara gösterdiği yiğitliği bu konuda da görmek istiyoruz.
Devletimizin siyasi ve kurumsal erkleri ne zaman bu ülkenin yararına başkalarından onay almadan karar verebileceklerdir acaba?
Yıllarını devlete kurşun sıkarak geçirmiş,düzenli bir ev yaşantısı nasıl olur onu bile hatırlamaz hale gelmiş bu eşkiyaları yine devlet kadrolarına doldurarak ülkenin bölünüp parçalanması için zemin hazırlamak niye?
Yukarıda bahsettiğim hedef olan güvenlik kuvvetleri mensupları,onlara yardım edenler için de neden bu tür haklar verilmez ?
Onların arkasında meclis kapılarını tekmeleyen Claudıa RUTH'lar olmadığı için midir acaba?
Yoksa "evladım şehit oldu,görevi yarım kaldı ben gidip tamamlayayım" diyecek kadar derin olan vatan severlik duyguları "ahmaklık" olarak algılandığı içinmidir yoksa?
Evlatlarını,umutlarını alan bu ayrılıkçı ,bölücü silahlı faaliyetlerin sorumlusu olanları, millet meclisinde toplanıp bu güne kadar evire çevire dövmedikleri içinmidir yoksa?
Devletimiz yeni verilecek tavizlerle terörü mü bitiriyor yoksa adeta teröriste teslim mi oluyor?
İnsanları bir daha "teröre karışmaya tövbe ettirecek " bir şeyler hiç yapılmayacakmıdır?
Bu yasayı hazırlayanları "evladım şehit oldu,görevi yarım kaldı.Beni askere alın da yarım kalan görevini tamamlayayım" diyen şehit babasının %1'i kadar vatansever olmaya davet ediyorum.
Mevcut pişmanlık yasasını aşağıya yazdım.Bu nelerine yetmiyor da daha genişlettikçe genişletiyorsunuz?
Korkmayın şu ABD-AB koalisyonu şer örgütlerinden.Yüreğinizdeki sese kulak verin.Millet arkanızda.
Siz değilmisiniz "İlk defa Anadolu köylüsü bizimle iktidara geldi" diyen.Öyleyse şehitlere,güvenlik güçlerine sizden daha iyi kim sahip çıkabilir ?

Etkin pişmanlık - MADDE 221.

(1) Suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçu nedeniyle soruşturmaya başlanmadan ve örgütün amacı doğrultusunda suç işlenmeden önce, örgütü dağıtan veya verdiği bilgilerle örgütün dağılmasını sağlayan kurucu veya yöneticiler hakkında cezaya hükmolunmaz.

(2) Örgüt üyesinin, örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrıldığını ilgili makamlara bildirmesi hâlinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(3) Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeden yakalanan örgüt üyesinin, pişmanlık duyarak örgütün dağılmasını veya mensuplarının yakalanmasını sağlamaya elverişli bilgi vermesi hâlinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(4) Suç işlemek amacıyla örgüt kuran, yöneten veya örgüte üye olan ya da üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen veya örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişinin, gönüllü olarak teslim olup, örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili bilgi vermesi hâlinde, hakkında örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçundan dolayı cezaya hükmolunmaz. Kişinin bu bilgileri yakalandıktan sonra vermesi hâlinde, hakkında bu suçtan dolayı verilecek cezada üçte birden dörtte üçe kadar indirim yapılır.

(5) Etkin pişmanlıktan yararlanan kişiler hakkında bir yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine hükmolunur. Denetimli serbestlik tedbirinin süresi üç yıla kadar uzatılabilir.

(6) (Ek fıkra: 06/12/2006 - 5560 S.K.8.md) Kişi hakkında, bu maddedeki etkin pişmanlık hükümleri birden fazla uygulanmaz.


Keykubat26.12.2007

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.