"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

3 Ağustos 2008 Pazar

HARF TELAFFUZUNUN TERÖRDEKİ YERİ


Terör olaylarının çok can almaya başladığı 1990 yıllarının başında Türkçe alfabe ve dilbilgisi kendinden menkul ve sosyal psikolog kesilen bazı generallerimiz ve onlara destek veren bazı ilmi yüksek kimseler malum terör örgütünün adını halka kötü telaffuz ettirmek için oldukça dahiyane (!) bir fikir buldular.Bence bu fikri generallere bu hocalar aşılamıştır ya,neyse.
Alfabemizin 13.harfi olan "K" (Ke) olarak telaffuz edilen harfini "(Ka) olarak söyleyelim,herkes bu örgütün ne kadar "KAKA" olduğunu kolayca anlasın dediler.
O günlerden bu yana neredeyse "ikinci on yıl" dolmak üzere.Örgüt "KAKA" olmayı bırakın bütün dünyaya kendini kabul ettirdi,NATO,AB,BM,ABD gibi üyesi olduğumuz veya olmaya 50 yıldır can attığımız tüm uluslarası kuruluş,organizasyon ve ülkelerden hala destek almaktadır.Ülkemizde de can almaya ve ülkenin gündeminde 1.madde olarak yer etmeye devam etmektedir.
Üstelik "PEKAKA" diye telaffuz etmek de pek bir mana ifade etmiyor ve istenilen etkiyi de hiç vermedi ve de vermeyecek gibi görünüyor.
Ama olan Türkiye'ye oldu.
Nasıl mı?
"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuryeti" nin harfleri olan "KKTC" (KE,KE,TE,CE)harfleri malum her haber bülteninde yer etmeye devam ediyor.
Akıcı olarak söyleyince bu tarihe kadar "KEKETECE" telaffuzu ortaya çıkıyordu."Keke" T.C'ye ben razıyım.
Vatansever bir çok spikerimiz bu harfleri telaffuz ederken "KAA,KAA,TECE" şeklinde uzatmaya giderek anlam yitimi sağlıyorlar.
Ama,ülkemizin en bilinen gazetecilerinden biri olan ve bir zamanlar kendi köşesinde "Çift taraflı ajan" olduğunu yazan ve soyadı Fransız pasaportundan "BRİAND" mı yoksa gerçekten Türkçe'de "BİR-AND" (Tek Yemin,birlikte edilen yemin) mı olan bu sevilen basın mensubumuz,telaffuz işini paşalarımızın emrine tam uyarak yapıyor.
-"KAKATECE" yani hızlı ve birleştirerek söylüyor.
Her Kıbrıs haberinde söz KKTC'den çok Türkiye'ye hitap halini alıyor.
"KAKATECE" "(KAKA) T.C." ifadesi hiç hoş değil ve ben buna hiç razı değilim.Eminim bir çok vatandaşımız da razı değildir ve olmayacaktır da.
Bu arkadaş telaffuzunu değiştirmeyeceğine göre,bence bunu biraz da isteyerek yapıyor gibi,o zaman bu "K" harfini "Ke" olarak alfabede olduğu şekli ile telaffuzu da ben öneriyorum.
Umarım okuyan,duyan ve uygulayan olur.
"KEKE"T.C'ye ben razyım."Keke" olalım da "kaka" olmayalım.
Üstelik,24 yıllık bağımsız devlet olan "KKTC"yi kuran ülke insanları olak "18" yıldır kendimiz "KAKA" diye andıktan sonra,Allah aşkına kim tanır ki Kıbrısı?
Dilimizden temizleyelim bu pisliği.

Keykubat
12.3.2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.