"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

13 Mayıs 2010 Perşembe

COCUK ISTISMARI ve UZMAN EGITIMIÇOCUK İSTİSMARI VE UZMAN EĞİTİMİ I.BÖLÜM

Bu metinler,"Çocuk İstismarı Olaylarında" uygulanacak Amerikan yasalarıdır.Video şeklindeki tanıtım filmi internet video sitelerinden kaldırılmış olduğundan linklerini iptal edip,aynı kaynaktaki verilerle düzenlenmiş başka videolar koymak zorunda kaldım.
Bu konuda "Yasa Önerisi" vermek isteyenler bizdeki yasalarla bunu kıyaslayarak varsa,bizdeki eksiklikler için öneri hazırlayabilirler.
Alaeddin Yavuz.

Çocuk olmak incitilmemektir.
Bölüm I.

Bu sunum,okullarda ve diğer halk eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin,okul idarecilerinin ve diğer görevli personellerin "çocuk istismarı" konusuna önem vermeleri için kişisel gelişimlerini sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Amerika Birleşik Devletlerinde Çocuk İstismarı hakkında bazı gerçekler;
"Çocuk ihmali olayları,ömür boyu uzayan bir gölgedir" Herbert Ward.
Sonuçları ölümcül olarak noktalanmış,2006 yılına ait Çocuk istismarları ve ihmallerne ait oranlar;

1-Yaşından küçüklere karşı istismar-ihmal olayları;%44.2
1-3 yaş arası " " " " " ;%33.8
4-7 yaş arası " " " " " ;%11.9
8-11 yaş " " " " " " ;%4.8
12-17 yaş arası " " " " " ;%5.4

Amerikan Milli Çocuk İstismarı ve İhmalleri Bilgi Toplama Sistemine(NCANDS) göre,ABD'de 2006 yılında yaklaşık 1.530 çocuk ölümü olmuştur.Bu oran her 100.000 çocuktan 2.04'üne isabet etmektedir.(2008 Çocuk Refahı kurumu verileri)

Çocuk İstismarı,İhmali Suçu işleyenlerin 2006 yılı oranları;

Sadece annelerin istismar-ihmal oranları ;%39.9
Sadece babaların " " " ;%17.6
Anne-Baba " " " ;%17.8
Anne ve diğerlerinin " " " ;%6.1
Baba ve " " " " ;%1.0
Ebeveyn tarafından işlenmeyen " " ;%10.0
Failleri bilinmeyen veya kayıp " " ;%7.6

NCANDS,Çocuk ihmali ve istismar olaylarında "çocuk ölümlerinin" yaralanma veya istismar ve ihmalin şeklinden kaynaklandığını bildirmektedir.

Niçin,öğretmenler,okul idarecileri ve diğer memurlar öğrencilerine karşı eğitimcilik ve avukatlık rolleri olduğundan haberdar olmalıdırlar?

Çünkü,çocuklar,çok uzun zaman,öğretmenleri,okul idarecileri ve diğer görevliler tarafından gözlemlenmektedirler,çocuğun,ihmale,istismara uğradığını davranışlarındaki en ufak belirgin değişiklikleri fark edebilirler.(Zellman Sayfa 41 1990)

Çocuk istismarı nedir?

Amerikan Federal Hukukuna göre Madde başlığı 42,Konu 132,alt metin 13031'e göre;"" "Çocuk İstismarı terimi" çocuğun,bakımının ihmali veya sömürülmesi veya cinsel sömürülmesi,akli veya fiziksel olarak zarar görmesidir."" (Bend 2004 sayfa 466)

"" "Çocuk istismarı terimi",ebeveynin veya koruyucusu tarafından gösterilen disiplini,kabul edilebilir ölçüde davranışlardaki ılımlılıkları zalimane davranışlar olmadığı sürece içermeyecektir"" (Aynı bend)

"" "Fiziksel zarar terimi" kesikleri,kırık kemikleri,yanıkları,iç yaralanmalarını,şiddetli çürükleri,bereleri veya ciddi bedeni zararları içermektedir ancak bunlarla da sınırlı değildir.""Aynı bend sayfa 466,467)

"" "AKLİ ZARAR,HASAR TERİMİ",çocuğun,şiddetli öfke,kızgınlık,içe kapanıklılık gibi psikolojik veya zihinsel fonksiyonlarını,içe kapanıklılık veya dışa karşı saldırganlık gibi davranışlarını veya tümünün bir arada görülmesi olan ruhsal tepki veya idrak bozuklukları gibi davranış değişiklikleri demektir."" (Aynı bend s.467)

"" "Cinsel İstismar” terimi;çocuğun,aile içi-akraba arasında cinsel ilişkiye veya çocukların cinsel sömürülmeleri biçimine yönelik fahişeliğe,tacize,tecavüze veya belirgin bir cinsel eylemi yapması için birinin yer aldığı yardım,dini veya olağan ikna,kandırma,aldatma yöntemlerini kullanmayı,çalıştırmayı içermektedir.""(Aynı madde S.467)

"" Alenen yapılan cinsel eylem" terimi,gerçek veya yapmacık olarak-

A-Cinsel ilişki;Üreme organları yoluyla cinsel temas,üreme organı-ağız yolu ile,ağız-cinsel organ yolu ile,makat-cinsel organ yolu ile veya ağız-makat yolu ile küçücük kişilerle düz veya ters cinsel ilişkiyi içerir.;
"Cinsel Temas-taciz";herhangi bir kişinin,cinsel arzuları uyandırmak,tahrik etmek,aşağılamak,taciz etmek,küçültmek,istismar etmek maksadı ile herhangi bir kişinin butlarını,kalçalarının içini, göğüslerini,kasık içlerini,makatını,cinsel organını,çamaşırları üzerinden veya doğrudan veya her iki yolla dokunarak cinsel ilişki kurma niyetinde olduğunu göstermesi demektir.(Aynı md.S.467)

"" Alenen yapılan cinsel eylem" terimi;

B-Hayvanice davranışı,
C-Masturbasyonu (elle tatmin)
D-Bir hayvan veya insanın kasık bölgesini veya cinsel organının şehvet uyandırıcı biçimde sergilenmesi, gösterilmesi,veya;
E-Sadistçe (Ecı vermekten zevk alma şeklinde) veya Mazohistçe (Acı çekmekten zevk alma şeklinde ) istismarı demektir.(Aynı md.S.467)

"" "SÖMÜRÜ terimi"çocuk pornografisi veya çocuk fahişeliği demektir.(Aynı md.ve Syf.)

"" "BAKIM İHMALİ" terimi;Çocuğun,yetersiz beslenmesi,giyimi,barınma ihtiyacı veya tıbbi bakımı tedavisi gibi yokluğunda,çocuğun hayatını ciddi tehlike altına sokacak ihtiyaçlarının,yoksulluk veya başka nedenlerle karşılanamaması demektir.""(Aynı md.aynı sayfa)

"Çocuk olmak incitilmemektir"

Bölüm Sonu;
Çeviri-Alaeddin Yavuz
Video linkinden silindiğinden silmek zorunda kaldım.
Aynı konuya ve verilere değinen bir başka video buldum.

ÇOCUK OLMAK İNCİTİLMEMEKTİR.

Bu sunum,okullarda ve diğer halk eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin,okul idarecilerinin ve diğer görevli personellerin "çocuk istismarı" konusuna önem vermeleri için kişisel gelişimlerini sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Çocuk olmak incitilmemektir.

Bölüm II.

İdareciler ve okul personelleri çocuk istismarı olayını nasıl tanımlamalıdır?
İlk önce istismara veya ihmale uğradığı sanılan çocuk üzerinde istismar ve ihmal izlerini araştırmalıdır.
İlk bakışta belirgin bir delile rastlamazlarsa çocuğa daha yakın ilgi göstererek,ileride anlatılacak belirgin işaretlerin tespitine çalışılmalıdır;

Çocuk sürekli etrafı gözlüyor,toplumla ilişki kurmuyor,herkesten zarar gelecekmiş gibi korku belirtileri veriyor,çoğunlukla,şikayetçi,edilgen,çekingense,sürekli okula erken veya geç gelme alışkanlığı varsa,eve gitmek istemiyorsa, çocuğun fiziksel veya ruhsal tedaviye ihtiyacı olduğu ailesine bildirilir.
Çocuk derslerine yoğunlaşamıyorsa,veya bunda zorluk çekiyorsa,bu özel fiziksel veya psikolojik durumuna dayandırılamaz;
Çocuk,yetişkin korumasından mahrumsa,davranışlarında ve okula gösterdiği ilgide ani değişiklikler gösteriyorsa,
Ebeveyni gerekli ilgiyi gösteremiyorsa,evde,okulda çocuğun sorunlarının varlığını inkar ediyorsa;
Ebeveyn,öğretmenlerden veya diğer gözetimcilerden,çocuğun yanlış davranışlarına karşın şert disiplinli davranmalarını istiyorsa;

Ebeveyn,özellikle,çocuğun bakımına, ruhsal ihtiyaçlarının tatminine itina gösteriyor görünüyorsa;
Eğer, ebeveyn,çocuğu tamamıyla kötü,değersiz veya mali bir yük olarak görüyorsa;

Eğer ebeveyn,çocuğun gerçekleştiremeyeceği akademik veya fiziksel düzeyde bir çaba talep ediyorsa;
Eğer,ebeveyn ve çocuk birbirlerine nadiren bakıyor,dokunuyor ise;

Eğer,ebeveyn, veya çocuk ilişkilerinin tamamıyla olumsuz olduğunu düşünüyor veya birbirlerini sevmediklerini ifade ediyorlarsa;

Bir çocuk istismarı olayından şüphelendiğinizde ne yapmalısınız?”

Aşağıdaki mesleklerden her hangi biri “çocuk istismarı olarak süphelenilen” bir olayı haber aldığında da,ihbara vekalet edebilecek veya gerekli faaliyeti yürütebilecek olan meslek gruplarıdır;

Federal bölgede veya federallerle çalışan veya anlaşmalı olan herhangi biri;

Ticari film ve fotoğraf işlemcileri;
Evlatlık edinen ebeveynler,çocuk bakım işçileri ve idarecileri;

Yasa uygulamaya yetkili personel,gözetim memurları,Ceza savcıları,gençlere yönelik tedavi veya gözlem altına alma yetkisine haiz çalışanlar,sosyal hizmet uzmanları,lisanslı-lisanssız aile,evlilik ve bireysel danışmanları,fizik tedavi uzmanları,dişçiler,tıbbi görevli komşular,stajyerler,hastane personeli,idarecileri, hemşireler,sağlık bakımı uygulayıcıları,ayak bakım uzmanları,kırıkçı çıkıkçılar, eczacılar,göz muayenecileri, çocuk doktorları,acil yardım teknisyenleri,ambulans şöförleri,yükleniciler, kalpçiler,tıbbi muayenecileri,alkol-uyuşturucu tedavi personeli,tedavi işleri ve sanatları ile uğraşanlar (alternatif tıp vs.),ve,öğretmenler,öğretmen yardımcı ve asistanları,okul rehberlik ve danışmanları,okul memurları ve okul idarecileri (Bend 2004’e S.466)

Çocuk istismarı veya ihmali olayının bildirilmesi halinde ihmali bulunanların medeni ve cezai sorumlulukları vardır (Smith 2007’ye S.2)

Ek olarak,bir çok eyalet , ihbarları yasal olarak alanların,ihbar yükümlülükleri ile ilgili yasaları ihbar vekaleti ile yükümlü ruhbanları da içerecek şekilde gözden geçirmişler,çok sayıda eyalet,”Çocuk istismarı veya ihmali” olayını bildiren ihbarcıyı “her hangi bir kişi” olarak ifade eden şekilde düzenlemişlerdir.(Smith2007-S.1)

Bir vekil ihbarcı,şüpheli bir “çocuk istismarı veya ihmali” olayını nasıl bildirmelidir?

Vekil ihbarcı,akla yatkın bir “çocuk istismarı veya ihmali” olayını bildiğini,hemen “Çocuk Koruma Hizmetlerine veya Polis Karakoluna” bildirmelidir.(Çocuk refahı 2008 S.1)

Kolombiya veya herhangi bir eyaletin “Çocuk istismarı veya ihmalini” bildirmek için acil telefon hatları ve numaralarının bulunacağı listeleri vardır.(htttp:// caps li...” gibi)

Çocuk İstismarları için Türkiye'de "155" Polis İmdat ve "156" Jandarma ve SHÇEK kurumlarından yardım isteyebelirsiniz.
Çeviri-Alaeddin Yavuz

BU YAZIDAN BEŞ YIL SONRA....
BİZDEKİ NURCU ENSAR VAKFINDA KULAMPARALIK

Video linkinden silinmiştir.Nick Vujicic (Nik Vuyiçiç)
,Amerika'da "Aferin Ödülleri" yarışmasında birincilik ödülü kazanmış.

Okullara,spor kulüplerine,öğrencileri,sporcuları hayata bağlanmaları için konuşma yapmak üzere (Motivasyon) çağırıyorlar.

Kolları ve bacakları yok,Ama hayata müthiş bağlı bir insan,Asla bir kız arkadaşı,işi,evliliği olamayacağını söylüyor.

Ağlanılacak haliyle,ince nükteleriyle alay ediyor,öğrencileri güldürürken bir yandan da,haliyle ve günde iki Dolarla geçinmek zorunda olduğunu da söyleyerek ağlatıyor.

Böyle sakat doğumların sebebinin "Yakın Akraba Evlilikleri" olduğu bilimsel olarak tespit edildi.

Böyle sakat,ömür boyu yardıma muhtaç çocuklarınız,torunlarınız olsun istemiyorsanız "AKRABA EVLİLİKLERİNE SON VERELİM"Bu yazıdan BEŞ yıl sonra diyanetin sapık dini açıklaması;

DİYANETTEN "BABA KIZ CİNSELLİĞİNE" ONAY!

"Diyanet İşleri Başkanlığı, internet üzerinden yöneltilen, "Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?" sorusuna, "Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur" ve "Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir" ifadelerinin yer aldığı skandal bir yanıt veridi."
Haberin yayınlandığı ilk haberde geçen açıklama metni şöyle;
“ Akıl almaz ifadeler


İşte o, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” sorusuna verilen kapsamlı cevap:
“Babanın kendi öz kızını öperken şehvet duyması durumunda nikâhın ne olacağı konusunda görüş ayrılığı vardır. Bazı mezheplere göre, babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur (bkz. İbn Rüşd, Bidayetü’l-Mücdehid, Mısır 1975, II, 33; İbn Kudame, el-Muğni, VII, 486; İbn Cüzey, el- Kavaninü’l Fıkhiyye, 138). Hanefilere göre ise; babanın, kızını şehvetle öpmesi, kızına şehvetle sarılması durumunda kızın annesi bu babaya haram olur. Ancak bu tür sonuç doğuracak tutmanın, teni tenine değerek olması ya da altının sıcaklığını iletecek kadar ince bir örtüden olması gerekir. Kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır.”
Öğleden sonradan itibaren paylaşılmaya başlanılan bu haberin doğruluğunu test etmeye karar verdiğimde arkadaşlar aşağıdaki linki paylaştılar.
Bunlar nasıl insanlar artık takdirlerinize bırakıyorum.
Bu adamlara kim nasıl Müslüman diye itimat edip oy verdiyse, demek ki bu sapıklıkları onaylayan sapıktır, sapıklardır.
Alaeddin Yavuz
Haberin linki için tıkla;
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...
Diğer ilk haber metni; http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.