"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

17 Nisan 2009 Cuma

SAKARYA NERESİ

SAKARYA NERESİ?

Sakarya Karasu'dan bir görünüş.
Karasu
Bu gün internette gazeteleri okurken bir anket haberine denk geldim.

Başlık "Utandıran Anket".

Merak ettim okudum.

Antalya'da Tübitak (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) için dört lisede yapılan ankette mazimize kazınmış insanların tanınmadığı,yabancıların daha çok tanındığı tespit edilmiş.

Yazıdan seçtiğim bir kaç satırı aşağıya aldım.

"Küreselleşme, ortaöğretim gençliğini kendi kültüründen uzaklaştırarak toplumsal kimliğine yabancılaştırmaktadır’ hipoteziyle ortaya atılan araştırmada, kendi sanatçılarımızı tanımadığımız ortaya çıktı.
Araştırmaya denek olarak katılan öğrencilerin tamamına yakınının Antalya merkeze 70 kilometre uzaklıktaki Side'de bulunan Apollon Tapınağı'nı bilmedikleri ortaya çıktı. İtalya'nın simgesi olan Pisa Kulesi ise erkeklerin yüzde 61'i, kızların ise yüzde 45'i tarafından tanındı.

Fotoğrafları gösterilen 12 Eylül darbesinin lideri ve 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'i ‘Tanımıyorum’ diyen erkek öğrencilerin oranı yüzde 69, kızların yüzde 88 çıktı.

İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u da erkek ve kız öğrencilerin yarısından fazlası tanımadı.

Küba'da devrime imza atan Che Guevara, Sultan Vahdettin ve Karl Marx'tan daha çok tanınırken, ‘50 Cent’ adı ile popüler olan ABD'li rap müzik sanatçısı Curtis James Jackson, tanınırlıkta ünlü piyanist Fahir Atakoğlu, Ayhan Işık, Müşfik Kenter, Ayşe Kulin ve Orhan Pamuk'un toplamını geçti."

Bu olay gerçekten "Milli Eğitim" kadromuzun ve teslim ettiğimiz gençlerin içinde bulundukları korkunç durumun bir yansımasıdır.

Öğrenciler derslerini çalışmadıkları için tembellikle suçlanabilirler.

Durum zaten öyledir de.


Cep telefonları,filimler,çok kanallı televizyonlar,bilgisayar,internet aslında bilgi arayana her şeyi veren bu harika buluşlar ne yazık ki çocuklarımızın abuk sabuk sitelere girerek zamanlarını geçirmeleri yüzünden amaç dışı hizmet eder hale gelmişlerdir.

Ayrıca,eğitim kadromuzun da kalitesi ciddi olarak tartışılmalıdır.

Öğretmenler meslek içi eğitim kurslarından,bir kaç yılda bir tekrarlanan seviye arttırırcı eğitim ve sınavlardan uzaktırlar.

Herkes "Maaşım yetmiyor,geçinemiyorum" diye feryad edip para istiyor ama verdikleri bir şey de ortada yok.
Ellerine teslim ettiğimiz çiçekler yabani otlara dönüşüyor.
O kadar.
Öğretmenler alınmasın ama ders çıkarsınlar,bir anımı anlatayım;

-15 gün önce evi arayan,15 yıllık ilk okul öğretmeni olan ve 12 yıldır istanbulda yaşayan tanıdık,yazlık baktığımızı kızımdan öğrenmiş.
-Hanım ile konuşmak için aradığında telefona ben çıktım.
-Enişte (!) merhaba!

-Olur,ha yazlık almışsınız,hayırlı olsun(!)
-Yok,sadece baktım ve geldim.Banka kredi verirse olabilir yoksa işimiz zor.
-Karasu'dan alıyormuşsunuz doğru mu?
-Doğru.
-Karasu neresi?
-Adapazarında.
-Adapazarı neresi?
-Sakarya canım,plaka adı,30 Ağustos Zaferinden hatırla,haritadaki adı o.
-Tamam da Akdeniz,Ege,Marmara,sizin Çanakkale'ye yakın mı?
-Yahu dalgamı geçiyorsun benimle yahu.Git başkasına bulaş,kızıyorum ha!
-Vallahi bilmiyorum enişte (!),Yoksa Yalova'ya'mı yakın?
-Gerçekten bilmiyor musun?
-Evet.
-İzmit'i biliyor musun?
-Evet.
-Her sene memlekete giderken 25 yıldır içinden geçiyorsun.Trabzon istikameti,İzmit yani Kocaeli'nden sonra yarım saat 40 km kadar gidiyorsun, Adapazarı yani Sakarya,oradan doksan derece kuzeye dönüp Karadeniz'e doğru 50 dakika yol alıyorsun Karasu'dasın.

-Karadeniz'de mi?

-Aferin bildin(!)

-Haa anladım.Şile Ağva'ya yakın mı?(!)

İlk okul 4.5. sınıflarda,gözü kapalı haritada şehir bulmaca oynatan kasaba öğretmenimi hatırladım.

Meğer ne büyük öğretmenmiş!

Bu öğretmenin yetiştireceği öğrenciden ne olur?

Kendi bilmiyor ki başkasına öğretsin.

Bunlar ancak öğrenciyi okuldan kaçırmaya,dersten soğutmaya yararlar.

Yapılan sınavlarda sürekli "sıfır" çeken öğrenci sayısının artmasının suçunu sadece tembel öğrencilere kesemeyeceğimiz inancındayım.

Sorumluluk öğrencilerin tembelliklerinde olduğu kadar öğretmenlerde, böylelerine "öğretmenlik yapabilir diploması" verenlerde ve onların bilgi düzeylerini sınamayan,para verip kültürel yayınları almasını sağlayamıyorsan en azından kurslarla yenilemeyen eğitim kurumlarındadır.

29 Mart 2009 Seçim sonuçları ile ilgili bir harita buldum.Ama illeri tam gösteriyor.Angutlar için özel.
Keykubat

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.