"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

3 Ağustos 2008 Pazar

ORDUMUZUN UYDULU TATBİKATLARI

IRAK TATBİKATI (22.02.2008-*01.03.2008)

DÜNYADA İLK UYDU SAVAŞI YAPAN TÜRK DEVLETİ OLDUK.

İlk önce 22.Şubat.2008 tarihinde başlayan ve 01.Mart 2008’de sona eren Kuzey Irak’a yönelik askeri harekatında hayatını kaybeden 27 şehidimizin ruhlarının şad olmasını diliyorum.

Bu harekat hakkında bu güne kadar oturup bir yazı yazmadım. Sebebi de benim yapacağım eleştiri veya şak şak kaç kişiye ulaşır ki?

İnternet kirliliği yaratmamak için sonucu beklemeyi tercih ettim.Ama gözüm haber kanallarından bir an bile ayrılmadı.Hop oturup hop kalktım.

Bir de daha önce PKK BAŞLANGIÇTAN BU GÜNE “ başlıklı dizi yazımda zaten bu olayların olacağını,o zamanlar 13 Kasım 2008 de PKK baskınlarında ölen askerlerimizin arkasından da bir operasyon yapılacağını yazmıştım.

Bunları bilmek için kahin olmak gerekmiyor.

22.Şubat 2008 operasyonuna yakın bir zamana kadar TSK Tarihçesinin anlatıldığı TSK sitesinde benim fikirlerimi doğrulayan bir ifade vardı. O da;

“1992 yıllarında Türk Ordusunun çağdaş savaş tekniği olan “Gerilla Tipi Savaş” konusunda yapılandırıldığı yazılıydı.

Dün TSK sitesine girdiğimde bu ibarenin çıkarıldığını gördüm.Yerine doldurulan bazı karalamalar da eski metnin tam değiştirilmediği için biraz tuhaf olmasına sebep olmuş.

Şimdi Irak Harekatının bu güne kadar insanlarımızı kıyan terör örgütüne,onları destekleyenlere karşı bir gözdağı değil de neden bir “tatbikat” dediğimi ilgili yazı dizimi okuyanlar anlamışlardır.

Bu harekat dosta güven,düşmana göz dağı vermiştir.Bunda hiçbir tereddüt yoktur.İlgili kişilerin beyanlarında da bunu net olarak görüyoruz.

TÜRBAN OLAYI HAREKATA BİR MASKEYDİ

Türk siyasetinde vatansever veya vatan haini herkes devletin Meclisi içinde yer almaktadır.

AKP ben de dahil olmak üzere herkes tarafından ABD-AB güdümlü olarak nitelenmektedir.

Bu doğrudur.Olmayan parti de zaten yok.Varsa onu gösterin.

Türban tartışmaları o kadar yoğun haldeyken ordunun Irak’a operasyon yapması nasıl herkesi şaşırttıysa bu “Türban” sayesinde başarılmıştır.

Hükümet,bu kadar ciddi bir olayı,meclisin içinde ve dışında bu kadar işbirlikçi varken başka neyle örtebilirdi ki ? Türban bunu da örttü.

MHP’nin istediği gibi 17.maddeye de girmediler.Bu AKP’nin Türbanı örtü olarak kullandığına bence bir kanıttır.MHP’nin dediği gibi olsaydı Kılık Kıyafet yasasını da değiştirmek gerekecekti kanaatindeyim.

Aksi takdirde hükümet “mağduriyet” gerekçesini kaybedecekti.Bu onlara daha çooook lazım olacak.

IRAK HAREKATI NEDEN BİR TATBİKATTI?

Irak harekatı bir tatbikattı.

1-Çekilme başından hesaplanmasaydı,ABD-AB baskısı ile aniden yapılsaydı,askerin geri çekilmesi plansız olacaktı ve çok sayıda askerin ölmesinde sebep olacaktı.Bu aklı selim herkes için tartışmasız bir gerçektir.

2-Harekat,ABD’ye ve İngiltere’ye haber verilerek yapıldı.Basın bültenlerinde kaynaklarını bulabilirsiniz.Kimsenin itirazı olamayacak kadar açıktır.Dünyada bir düzen ve güç dengesi vardır.Ülkemiz ve de hiçbir ülke bunun dışında hareket edemez.

3-Harekatta ordumuz ilk defa Erzurum yaylalarında beyaz üniforma giyip kardan kulübeler yapmadan,en son teknoloji soğuğa dayanıklı askeri üniforma ve teçhizat kullanmıştır.50 kg.lık asker teçhizat çantası daha kullanışlı ve kullanımlı 10 kg.lık bir ağırlığa indirilmiştir.

4-5000 yıllık Türk Askeri tarihinde ilke kez “UYDU SAVAŞI” gerçekleştiren tek Türk Devleti olma unvanını kazanmıştır.5-İlk defa “İstihbarat kavramı” piyade yapılan istihbarat olmaktan “Uydudan ve İnsansız casus uçaktan” yapılan kızılötesi,termal,röntgen ışınlarının kullanıldığı “Anlık İstihbarat” haline gelmiştir.

6-Ordumuz,İslam ve bölge ülkeleri içinde en güçlü ve en iyi yapılandırılmış ordu olduğunu kanıtlamıştır.

7-PKK'yı bitirmek için yapılsaydı,İran,Suriye ve Irak'ın "Kürt Karşıtlarını" da içine alan bir ortak operasyon olmalıydı.Ama biz "tek" gittik.

8-Halkın 5 aylık birikmiş gazı da bu arada oldukça iyi alınmıştır.

İşte Irak Harekatı bu nedenle bir tatbikattır.

TATBİKAT ABD İSTEĞİYLE Mİ BİTTİ?

Tatbikatın bitmesi için ABD’nin yaptığı baskılar,Barzani, Talabani ve bunlara destek olan güçlerin “miyavlamaları”na istinaden yapılmıştır.

Çünkü tatbikatın ne zaman yapılacağına izin verenler ne zaman biteceğini de daha o zaman belirlerler.Buna güçleri de yeter.

Bu nedenle harekatın biteceği an, başladığı zaman zaten belliydi.

PKK BİTİRELECEK Mİ?

Pkk biterse Türk Ordusunun modernizasyonu da,caydırıcılığı da biter.Sonra gelişmiş bir çok ülke içinde için de ,örgüt liderlerince de çok yönlü kazanç getiren bu altın yumurtlayan tavuğu kim keser ki?

O sadece masallardaki salakların yaptığı bir davranıştır.

Bu tatbikat PKK’nın bitirilmesinden de çoook çook önemlidir.Bunu her Türk Vatandaşı sevinçle karşılamalıdır.

ŞEHİTLER DEVAM EDECEK Mİ?

Evet şehitlere devam.Değişen dünya siyaset ve çıkar sahnesinde para babaları buna oynadıkları sürece devam edecektir.

Dışına çıkarsak bizi tarihe gömebilir.Ülkemizin belli bir yere gelinceye kadar bu oyunda “JÖN” olması bence sakıncalı değildir.

Yorulmadan para kazanılmadığı gibi, savaşmadan da devlet yaşamaz.

YAKIN GELECEKTE NE VAR?

Tabii ki Afganistan ve İran.ABD seçimlerinde kim kazanırsa kazansın sonuç değişmeyecektir.

Küresel sermaye buna para yatırmaktadır.

Türk ordusu,Ortadoğu da modernize edilen ve güçlenmesine izin verilen tek ordudur.Bunun da bir faturası tabii kj olacaktır

Önce İslam devletleri bitirilinceye kadar birkaç yıl da ,birkaç on yılda olabilecek bir zamanda biz ABD-AB küresel sermayesinin hizmetinde olacağız.(*)Müslümanlar,Türkler kıyılacak,sömürülecek bizler de bekçiliğini yapacağız.

Sonra sıra bize gelecek.İşte asıl sorun bunun tespitini yapmaktadır.

Burada bir yer bulabilirsek ya da bir şeyler olursa devlet yaşayacaktır.

Umarım devletin başındakiler de en az bu kadar olayların farkındadırlar.

(*)Blog arşivinden“Ortadoğu Jandarmalığı “ başlıklı yazımı okuyunuz

Keykubat

Not:Bu gleişme ile de "Kuzey Irak'ta Falkland Yöntemi" başlıklı yazımın okunduğu duygusuna kapıldım.

03.03.2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.