"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

2 Ağustos 2008 Cumartesi

Kuraklık Kapıda Ya Önlemleri

Kuraklık Kapıda,Ya Önlemler?

Su sorunu, insanlık tarihinin gelmiş geçmiş en önemli sorunudur.En son olarak bilinen İ.Ö.600 yıllarında dünyamızı tehdit eden kuraklık yüz milyonlarca insanın evlerini barklarını ve ülkelerini terk ederek meşhur “Kavimler Göçünü” yaratması da bu zamanda hatırlanması gereken en önemli tarihi anılardandır.

Son günlerde gün geçmiyor ki,kuruyan göller,dereler,akarsulardan bahsedilmesin.Pazarlarda kuraklık kaynaklı fiyat dalgalanmalarına şahit olunmasın.

Kutsal kitabımız ,”Hicr Suresi-22- Aşılayıcı rüzgarlar gönderdik v e gökten su indirip sizleri suladık.Yoksa siz onu biriktirip saklayamazdınız”

İnsanlık, tufan sonrası erişebileceği en ileri medeniyete erişmiştir.Bu teknolojinin yukarıdaki ayet metnindeki ifadeden hala bir adım gitmediğini düşünmek teknolojisiyle övünen insanlık için gerçekten abes olmalıdır.

Bu kadar üniversiteler,araştırma kurumları,mimarlar,mühendisler bir şeyler üretme yeteneğine sahipler ve tarihin gelmiş geçmiş en uyumlu çalışan ve iletişim içinde bulunan devletlerinin olduğu bir zamandayız.

Uzaya çıkabiliyor,yağmurlar yağdırabiliyoruz,kasırgalar,tufanlar da oluşturabildiğimiz yazılıp çizilirken,doğal göllerden büyük barajlar,göller yapabiliyoruz,akarsuların önlerini kesip suları biriktirebiliyoruz.

Peki suyu neden güvenli bir şekilde depolayıp biriktiremiyoruz?

Sıcaklar artınca bir bakıyoruz doğal göller ve barajlar kurumuş,teknoloji iflas etmiş.

Peki hep soru sormayalım bizde bir fikir verelim.Biriktirilen sular havaya açık olarak oluşturulduğundan buharlaşmaya karşı konulamıyor.

Kasırgalar ve tufanlar oluşturmak da tehlikeli,savaştan beter etki yapıyor.Geçen yıl Amerikada olanlar,halen Çin,Bangladeş ve Pakistan’da 12 milyon insanı evsiz bırakan,kalanları yılan sokması ve diğer vahşi hayvan saldırılarına,açlığa maruz bırakan sel ve taşkınlar gerçekten savaş bilançosundan berbat.

O zaman bizde üstü kapalı göller oluşturamaz mıyız.Yer altı gölleri doğal olarak her yerde zaten var.

Ayrıca da ülkemizde tespit edilen 40.000 cıvarında mağara var.Bu mağaraların zemin ve duvarlarını kaplayarak içlerini yağmur sularını biriktirmek için depo haline, yer altı gölleri haline getirmek belki masraflı bir iş olabilir.Ancak,buharlaşmayı önleyeceğinden dolayı su kaybını en aza indireceği de açıktır.

Deprem uzmanlarının zemin etütlerinin sağlam olduğunu belirledikleri bölgelerde bu mağaralar genişletilebilir de.

Neden olmasın?

Hiçbir mazeret, kuraklıkta susuzluktan ölümlere,kıtlıklara göz yummayı haklı çıkarmaz ve çıkaramaz!

Yağmurlu,bereketli bir gelecek dileğiyle.

Keykubat.

13.8.2007

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.