"Türkiye Türklerindir +40" Bloguna Hoş geldiniz!!!

Ey Türk Milleti!
Birinci vazifen seni İslamcılık ve Türkçülükle benliğinden koparan, Araplaştıran din, devlet, ticarette sana yer vermeyen, seni küçük dereceli askeri görevlere vererek ölüme süren, sana hocalık, başbuğluk eden hainlere giydirdiğin tacı geri almaktır. Bunu yapabilmen için seni uyandıracak her türlü bilgi ve belge mevcuttur. Ya özgürlüğünü kazan ya da öl. Kölelikle atalarının kemiklerini sızlatma. Arap Rumların ırkçı kinci ensest sapık dinlerinden çık. Kurtuluşun başlangıcı burasıdır. Aklen kurtulmadıkça saltanatın da olsa kölesindir unutma. Sen özgür birey olmadıkça kardeşliğin önemi yoktur. Devletin her yüksek kademesine göz dik yerini al. Tırsma. Çabala, savaş ve kazan! Birlikte yaşadığın kavimlerle kardeşlik o zaman daha güzel olacaktır. Alaeddin Yavuz

Tarih boyunca atalarımız günümüzdeki kadar, her türlü bilgiye ulaşabilecek böyle bir çağ yaşamadılar.
Bizler tümünden şanslıyız. Buna dayanarak, blog içerikleri binlerce yıldır doğru bilinenleri sorgulamaktadır.
İster bu bloğda, ister okulda, camide veya başka yerde hiçbir yazılanı, öğretileni “sorgulamadan, araştırmadan” doğru kabul etmeyiniz!
Vatan-Millet davası,hiçbir kurum veya kuruluşa havale edilemez, milletçe sahiplenilmedikçe hiç bir dava milli değildir.
Davasına sahip çıkmayan halk da millet değil sürüdür. Adilyargıç/Keykubat.

Blog yazılarının telif hakları-copyright © “adilyargic; adilyargicc; keykubat.blogspot.com ve keykubat.blogcu.com” rumuzlarıyla yazan Alaeddin Yavuz’a aittir.
Hala okumak istiyorsanız buyurunuz.

Saygılar, sevgiler!

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul, Kartal, Turkey
KENDİLERİ İÇİN PLAN YAPMAYAN MİLLETLER, BAŞKALARININ KENDİLERİ İÇİN YAPTIKLARI PLANLARA RAZI OLURLAR.Keykubat- ATATÜRK'TEN SONRA ÜLKEMİZDEN TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLAR İÇİN PLAN YAPAN ve EZİLEN HALKLARA ÖNDER OLACAK SİYASET İZLEYEN BİR LİDER ÇIKMAMIŞ, ARDILLARI,ONUN İZLEDİĞİ ANTİ EMPERYALİST SİYASETİ TERK ETMİŞ,DEVLETİ AB-D KUCAĞINA ATMIŞ VE ONLARA BAĞLILIĞI ATATÜRKÇÜLÜK SAYMIŞ,HALKIMIZIN DİNİ VE IRKİ DEĞERLERİNİ AŞAĞILAYARAK TAHRİK ETMİŞ, KADEMELİ OLARAK HALKIMIZI HIRİSTİYANLAŞTIRMAK İÇİN DIŞ GÜÇLERCE GİZLİ-AÇIK DESTEKLENEN SAPIK DİNCİ YAPILANMALARI GÜÇLENDİREREK,İKTİDARA TAŞIMIŞ,IRK,MEZHEP BAĞLAMINDA KARŞILIKLI DÜŞMANLIKLAR YARATMIŞ, ÜLKENİN KAYNAK VE SERMAYESİNİ YABANCILARA PEŞKEŞ ÇEKMİŞ,YUKARIDA SAYILAN AB-D PROJELERİNE GÖRE ASKERİ DARBELERLE KENDİ MİLLETİNİ SİNDİREREK BÖLÜNMENİN YAŞANDIĞI BÖYLE GÜNLERDE BİLE TEPKİSİZ KALMASINI SAĞLAYAN KORKU ORTAMINI HAZIRLAMIŞ,BENZER MUHTELİF İHANETLER İÇİNDE BİR ŞEKİLDE YER ALMIŞLARDIR.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ GÜNÜN DURUMU BUDUR-Keykubat İNSAN,PRANGA VURULMAKLA,KIRBAÇLANARAK ÇALIŞTIRILMAKLA ESİR OLUR.ESİRLİĞİ YAŞAM BİÇİMİ OLARAK BENİMSERSE KÖLE OLUR. VATANINIZA,DEĞERLERİNİZE,ÖZGÜRLÜĞÜNÜZE SAHİP,HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI ÇIKIN!!! Keykubat

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Translate

Bu Blogda Ara

2 Ağustos 2008 Cumartesi

Güneşin ve hayatın esrarı Güney Kutbu'nda

Güneşin ve hayatın esrarı Güney Kutbu'nda

Bilim adamları, başka dünyalardan gelen, paha biçilemeyecek değere sahip "çakıl taşlarını" Güney kutbunun bakir kar ve buzları arasında arıyor.


8 Şubat 2007 Perşembe

Uzmanlar, bulacakları parçacıklar sayesinde Güneş sisteminin ve hayatın kökenini aydınlatacaklarını umuyor. Kütle ve Nükleer Tayfölçümü Merkezinden (CSNSM) astrofizikçi Jean Duprat, "Amacımız, kuyrukluyıldız veya göktaşlarından kaynaklanan tozları bulup Güneş sisteminin başlangıcını incelemek. Bir başka deyişle, yaklaşık 4,5 milyar yıl önce yıldızımızı oluşturan maddelere en yakın olabilecek parçaların peşindeyiz" dedi.

Güney kutbu; Ay, diğer gezegenler veya asteroidlerden gelen taşların araştırılması için en uygun mekan olarak görülüyor. İnsanoğlunun yol açtığı her türlü kirlilikten uzak, uçsuz bucaksız bembeyaz buzulların arasına düşmüş dünya dışı "çakıllar" kolayca bulunabiliyor.Jeologlar, en az 30 yıldır bölgeyi bu amaçla didik didik ediyor.

Avrupalılar, Amerikalılar, Japonlar ve Ruslar, Güneş sisteminin oluşumuna ilişkin esrar perdesini kaldırabilme umuduyla bu süre zarfında bölgeden irili ufaklı binlerce meteor parçası topladı. Ancak son yıllarda bu araştırmalar, daha ziyade 25 ila 500 mikron (milimetrenin milyonda biri) boyutlarındaki gezegenler arası toz parçacıkları üzerinde yoğunlaşıyor.

Fransız ve İtalyanların 3200 m irtifada, sahilden 1100 km içerde ortaklaşa kurduğu Concordia araştırma üssünde çalışan Duprat, karda 6 metre derinliğe kadar inerek "mikrometeor" aradıklarını söyledi. Hedeflerinin, kuyrukluyıldızların içine hapsolup kalmış erken dönemlere ait materyal bulmak olduğunu söyleyen uzman Duprat, gezegenimize yılda tahminen toplam 6 bin ton göktaşı düştüğünü kaydetti.

Duprat’a göre, Concordia’da bulunan "mikrometeorların" yüzde 80 kadarında demirsülfür tespit edildi. Bunların birinde de karbonat bulundu. Astrofizikçiye göre, kolay çözülebilen bir element olan karbonatın varlığı, mikro meteoritin fazla değişim göstermediğine işaret ediyor.

Concordia’daki çalışmaların, ayrıca gezegenimizde hayatın ortaya çıkışının üzerindeki esrar perdesini de günün birinde kaldırabileceği ümit ediliyor. Kimya uzmanı Michel Maurette, en az 3,9 milyar yıl önce Dünya’nın uğradığı yoğun meteor bombardımanlarıyla gelen azot ve neon gibi uçucu elementlerin, atmosfer ve ilkel okyanusların oluşumunda belirleyici rol oynadığını düşünüyor.


YORUM: Taş toz deyip geçme tanı, düşün ayağının altında yatanı ne kıymet içeriyormuş bak!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.